Sheera писал(а):
sweta34 писал(а):
так надо или не надо взрослому человеку свид. о рождении для оформления загр. паспорта??????
Нет, не надо.
Только паспорт и копия справки ИНН.
Согласно нового порядка оформления и выдачи паспортов утв. ПКМУ 185 от 13.03.2013:
Паспорт без чипа:
26. Для оформлення паспорта для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія, у разі тимчасового виїзду за кордон особа подає:
1) заяву-анкету;
2) паспорт громадянина України;
3) заяву про відмову від отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що містить безконтактний електронний носій;
4) свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія, вперше);
5) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита (консульського збору) або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита (консульського збору).
Паспорт с чипом:
27. Для оформлення паспорта для виїзду за кордон у разі тимчасового виїзду за кордон особа подає:
1) заяву-анкету;
2) паспорт громадянина України;
3) свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше);
4) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита (консульського збору).
Паспорт с чипом но без информации:
26. Для оформлення паспорта для виїзду за кордон, інформація на безконтактний електронний носій якого не вноситься, у разі тимчасового виїзду за кордон особа подає:
1) заяву-анкету;
2) заяву про відмову від внесення інформації до безконтактного електронного носія;
3) паспорт громадянина України;
4) свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон, інформація на безконтактний електронний носій якого не вноситься, вперше);
5) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита.
Если учитывать, что данные паспорта по новому типа (с чипом, с чипом но без информации, без чипа) граждане будут оформлять и получать в первый раз (уж точно это коснется паспортов с чипом) то все обязаны будут предоставлять свои свидетельства о рождении вне зависимости сколько лет заявителю.
Ранее в Правилах по ПКМУ 231 (уже не действующие) свидетельство о рождении обязаны были предоставлять только лица до 16 лет (абзац 3 пункта 10 этих Правил):
паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для
осіб віком до 16 років) (після прийняття документів повертається);